Dokąd prowadzą nas liderzy współczesnego świata?
Spotkania

2021.06.30 Dokąd prowadzą nas liderzy współczesnego świata?

30.06.2021 odbyło się współorganizowane przez Związek Banków Polskich i PFAG spotkanie Klubu Polska 2025+: pod tytułem: Dokąd prowadzą nas liderzy współczesnego świata? USA, Chiny, Rosja i Unia Europejska w nowym otwarciu po pandemii covid-19.

Ideą spotkania była kontynuacja dyskusji na temat wizji globalnego przywództwa w USA, Chinach, Unii Europejskiej i Rosji w kontekście zmian, które przyniosła światu pandemia covid-19. Kilka spośród organizowanych przez nas ostatnich spotkań dotykało tego zagadnienia.

Wstępem do dyskusji Klubu Polska 2025+ były kilkunastominutowe wystąpienia zaproszonych gości: prof. Grzegorza W. Kołodko, prof. Zbigniewa Lewickiego i dr. Jacka Bartosiaka. Zadaliśmy im takie pytania: Do czego dążą globalni liderzy i jak zmieniły się ich cele oraz działania w następstwie pandemii? Co dla świata oznacza nowe otwarcie w polityce USA po wygranej Joe Bidena? Czego możemy spodziewać się ze strony Chin i Rosji? Jak w dzisiejszej rzeczywistości odnajduje się i dokąd zmierza Unia Europejska po Brexicie? I co to wszystko oznacza dla Polski?

Nagranie ze spotkania dostępne jest w serwisie Youtube.