Klub Polska 2025+
Spotkania

2020.09.06 Pandemia Covid-19 a inne choroby współczesnego świata. Co pozwolił nam ujrzeć obecny kryzys?

09.06.2020r. zorganizowaliśmy wspólnie z Klubem Polska 2025+ webinarium „Pandemia Covid-19 a inne choroby współczesnego świata. Co pozwolił nam ujrzeć obecny kryzys?”. Spotkanie odbyło się w trybie online i wzięło w nim udział ponad 100 osób.

Jako głównych prelegentów zaprosiliśmy: prof. Witolda M. Orłowskiego z Akademii Finansów i Biznesu Vistula oraz Politechniki Warszawskiej, prof. Bogdana Góralczyka z Uniwersytetu Warszawskiego i red. Edwina Bendyka z Tygodnika Polityka, a spotkanie poprowadzi Prezes PFA-G i Związku Banków Polskich, Krzysztof Pietraszkiewicz.

Spora grupa uczestników łączyła się tylko w trybie audio

W czasie spotkania z naszymi gośćmi, spróbowaliśmy postawić diagnozę dotyczącą wybuchu epidemii Covid-19, jej dotychczasowego przebiegu, konsekwencji dla gospodarki i życia społecznego, możliwych scenariuszy wyjścia z kryzysu, a także – porozmawialiśmy o innych ważnych problemach naszego społeczeństwa, które dały o sobie znać w czasie epidemii.

Nasze spotkanie było nawiązaniem do najnowszych publikacji prelegentów – „Świat, który zachorował – co nam przyniesie pandemia?” Prof. Orłowskiego, „W Polsce czyli wszędzie. Rzecz o upadku i przyszłości świata” red. Bendyka oraz artykułów prof. B. Góralczyka: „Dwa wieki przerwy i starczy. Chiny znów będą numerem jeden światowej gospodarki” oraz „Unia jako trzeci biegun”.