Z przyjemnością informujemy, że współdziałając z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości oraz w porozumieniu z Krajowym Centrum Edukacji Ekonomicznej organizujemy konferencję poświęconą współpracy Sektorowych Rady ds. Kompetencji z uczelniami i biznesem
Działa już rejestracja – KLIKNIJ
System sektorowych rad ds. kompetencji liczy już dziesięć lat i jest rozwiązaniem służącym budowaniu współpracy między biznesem, edukacją a administracją publiczną. Ich zadaniem jest analiza i definiowanie potrzeb kompetencyjnych różnych sektorów gospodarki, m.in. poprzez inicjowanie współpracy przedsiębiorców z uczelniami. Polskie szkoły wyższe w różny sposób jak i w niejednakowym zakresie współdziałają z sektorowymi radami. Zależy nam na tym, aby dobre praktyki w tej mierze były popularyzowane, gdyż mamy tu zbieżność interesów biznesu i uczelni.
Do wygłoszenia wystąpień wprowadzających zapraszamy osoby szczególnie zaangażowane w relacje przedsiębiorców ze światem szkolnictwa wyższego:
- Pan Krzysztof Gulda, p.o. Prezes PARP
- Dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk prof. PB, Rektor Politechniki Białostockiej,
w Radzie SRK reprezentująca Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich - Wiesław Paluszyński, Prezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego, Przewodniczący Sektorowej Rady ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo 2020-2025
W kolejnych dwóch sesjach panelowych pragniemy podjąć otwartą dyskusję nad dwoma obszarami tematycznymi:
Pierwsza sesja „Dobre praktyki rad” grupuje osoby posiadające znaczne doświadczenie w pracy edukacyjnej oraz w prowadzeniu sektorowych rad ds. kompetencji. Moderatorem dyskusji będzie Pani Mariola Szymańska, Wiceprezes Warszawskiego Instytutu Bankowości i wieloletnia animatorka Sektorowej Rady ds. Kompetencji Bankowość i Ubezpieczenia.
Druga sesja „Uczelnie w potrzebie nowych form i kierunków kształcenia” to prezentacje przedstawicieli władz kilku szkół wyższych oraz jednostek odpowiedzialnych za komercjalizację własności intelektualnej. Moderatorem będzie Pan Krzysztof Pietraszkiewicz, Przewodniczący Rady Uczelni Politechniki Warszawskiej. Zgodnie z dobrym obyczajem akademickim, będziemy dopuszczać możliwość zadawania pytań z sali, także poprzez chat udostępniony w formule online.
Zapraszamy do udziału w wydarzeniu i rejestracji
