21 maja 2024 r. o 14:00 odbyło się spotkanie online Ośrodka. W czasie spotkania dr Mariusz Wyżycki omówił (prezentacja w pliku pdf, a pełny tekst w kolejnym pliku pdf) wnioski i rekomendacje 6. Forum Akademicko-Gospodarczego. Dyskutowaliśmy także o propozycjach tematów do podsumowania pierwszej pełnej kadencji rad uczelni oraz o tematach, które przedstawiciele rad uczelni chcieliby przedstawić w najbliższych tygodniach władzom Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Dostępne jest nagranie ze spotkania: kliknięcie na obrazie poniżej uruchomi odtwarzanie w przeglądarce. Można także kliknąć prawym klawiszem myszy na ten link i wybrać „zapisz jako”, żeby zapisać plik wideo na własnym dysku i wygodniej odtwarzać.
19 grudnia 2023 r. odbyło się spotkanie Ośrodka Współpracy Rad Uczelni online na platformie Teams, poświęcone zbliżającym się wyborom Rektorów. Głównymi prelegentami byli: dr Aleksander Kacprzyk Przewodniczący Rady Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu (plik pdf z prezentacją), dr Jacek Bartkiewicz Przewodniczący Rady SGH i dr Marcin Zięba z Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Na spotkaniu mieliśmy także przyjemność gościć Wiceprezesa Krajowei Izby Rozliczeniowej, Wojciecha Pantkowskiego, który przedstawił dotychczasowe osiągnięcia i możliwości współpracy w cyfryzacji uczelni (plik pdf z prezentacją).
Dostępne jest nagranie ze spotkania: kliknięcie na obrazie poniżej uruchomi odtwarzanie w przeglądarce. Można także kliknąć prawym klawiszem myszy na ten link i wybrać „zapisz jako”, żeby zapisać plik wideo na własnym dysku i wygodniej odtwarzać.
18 października 2023 r. odbyło się spotkanie Ośrodka Współpracy Rad Uczelni online na platformie Teams, poświęcone analizie wyników „Badania Członków Rad Uczelni” prowadzonego przez konsorcjum, którego liderem jest zespół prof. Dominika Antonowicza z UMK. Wyniki badania przedstawili prof. Dominik Antonowicz i dr Marta Jarowska skupiając się na wynikach dotyczących polskich Rad Uczelni. Dało to szansę na poznanie podobieństw i różnic między Radami.
Dostępne jest nagranie ze spotkania: kilknięcie na obrazie poniżej uruchomi odtwarzanie w przeglądarce. Można także kliknąć prawym klawiszem myszy na ten link i wybrać „zapisz jako”, żeby zapisać plik wideo na własnym dysku i wygodniej odtwarzać. Prof. Antonowicz udostępnił także slajdy z prezentacji przypominając prośbę o traktowanie ich jako materiał wewnętrzny do czasu zakończenia analizy i publikacji wyników badań dotyczących Rad w innych krajach.
4 września 2023 r. odbyło się pierwsze po przerwie wakacyjnej spotkanie Ośrodka Współpracy Rad Uczelni online na platformie Teams.
Głównym tematem były dobre praktyki Rad m.in. w świetle zmian w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz w obszarze monitorowania zarządzania uczelnią, a naszymi ekspertami byli Marcin Czaja, Dyrektor Departamentu Szkolnictwa Wyższego w MEiN, dr Marcin Zięba, partner kancelarii Zięba Błotny oraz wykładowca na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i prof. Jerzy Woźnicki, Prezes Fundacji Rektorów Polskich.
Dostępne jest nagranie ze spotkania: kilknięcie na obrazie poniżej uruchomi odtwarzanie w przeglądarce. Można także kliknąć prawym klawiszem myszy na ten link i wybrać „zapisz jako”, żeby zapisać plik wideo na własnym dysku i wygodniej odtwarzać.
5 kwietnia 2023 odbyło się webinarium OWRU na platformie MS Teams. Tematem wiodącym spotkania były doktoraty wdrożeniowe, a w zagadnienie wprowadzili nas Piotr Krasiński, Zastępca Dyrektora Departamentu Innowacji i Rozwoju MEiN, dr inż. Dorota Chlebosz, Główny Specjalista ds. Doskonałości Naukowej w Centrum Łukasiewicz oraz prof. Paweł Pyrzanowski, Dyrektor Szkoły Doktorskiej Politechniki Warszawskiej.
Linki do informacji na stronie MEiN:
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/projekt-doktorat-wdrozeniowy
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/informacje-o-programie-doktorat-wdrozeniowy
Raport przygotowany przez Sieć łukasiewicz:
https://lukasiewicz.gov.pl/wp-content/uploads/2022/10/Kadry-Przyszlosci-5-lat-Doktoratow-Wdrozeniowych.pdf
Prezentacje ze spotkania:
https://pfag.pl/files/OWRU/OWRU_2023_04_05_PK.pdf
https://pfag.pl/files/OWRU/OWRU_2023_04_05_DC.pdf
https://pfag.pl/files/OWRU/OWRU_2023_04_05_PP.pdf
Dr Andrzej Banasiak, Pełnomocnik Zarządu ZBP do spraw Badań i Analiz przedstawił prezentację sytuacji ekonomicznej kraju. Był to jeden z elementów przygotowań do udziału PFAG i OWRU w opracowywaniu raportu „Prognoza rozwoju szkolnictwa wyższego do roku 2030”, o którym dyskutowaliśmy na wcześniejszym webinarium.
Dostępne jest nagranie ze spotkania (zaczyna się od pierwszej prezentacji, a nie zawiera powitania i otwarcia, gdyż mieliśmy drobne problemy techniczne): kilknięcie na obrazie poniżej uruchomi odtwarzanie w przeglądarce. Można także kliknąć prawym klawiszem myszy na ten link i wybrać „zapisz jako”, żeby zapisać plik wideo na własnym dysku i wygodniej odtwarzać.
Znaczna część debat w trakcie 5. Forum Akademicko-Gospodarczego była także wg nas interesująca dla członków Rad Uczelni. Osoby, które nie uczestniczyły w konferencji zapraszamy do obejrzenia nagrań z tego wydarzenia.
01.02.2023 o godzinie 14:00 obyło się webinarium Ośrodka poświęcone wynikom zeszłorocznej ewaluacji nauki.
Wyniki i przebieg ostatnich etapów procesu ewaluacji przedstawił prof. Błażej Skoczeń, Przewodniczący Komisji Ewaluacji Nauki, którego mieliśmy już przyjemność gościć także na webinarium OWRU 29.09.2021. (prezentacja w poniższym nagraniu od ok. 00:02:55). Dodatkowe informacje przedstawił także prof. Zbigniew Kąkol (w nagraniu ok: 00:38:00).
prof. Jerzy Woźnicki przedstawił zaproszenie do udziału PFAG oraz OWRU w pracach nad przygotowywanym przez KRASP i FRP dokumencie „Prognoza rozwoju szkolnictwa wyższego do roku 2030” ok. (01:30:30).
Dostępne jest nagranie ze spotkania: kilknięcie na obrazie poniżej uruchomi odtwarzanie w przeglądarce. Można także kliknąć prawym klawiszem myszy na ten link i wybrać „zapisz jako”, żeby zapisać plik wideo na własnym dysku i wygodniej odtwarzać.
07.12.2022 o godzinie 14:00 obyło się webinarium Ośrodka poświęcone dwóm tematom: finansowaniu uczelni i polityce naukowej Państwa.
Zagadnienie finansowania uczelni przedstawiał prof. Maciej Żukowski, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i Przewodniczący Konferencji Rektorów Uczelni Ekonomicznych (prezentacja dostępna jako plik pdf)
A temat polityki naukowej państwa, w oparciu o dokument przyjęty 25.07.2022r przez Radę Ministrów (dokument w wersji pdf dostępny jest na stronie MEiN) przedstawili członkowie Komitetu Polityki Naukowej, dr Ilona Grądzka oraz prof. Dariusz Łydżba.
Dostępne jest nagranie ze spotkania: kilknięcie na obrazie poniżej uruchomi odtwarzanie w przeglądarce. Można także kliknąć prawym klawiszem myszy na ten link i wybrać „zapisz jako”, żeby zapisać plik wideo na własnym dysku i wygodniej odtwarzać.
Pierwsze w nowym roku akademickim 2022/23 webinarium Ośrodka odbyło się 19.10.2022 o godzinie 14:30, a bezpośrednio przed nim odbyło się spotkanie Rady Ośrodka, na którym ustalono część tematów kolejnych spotkań. Niemniej lista jest otwarta, więc chętnie przyjmiemy kolejne pomysły.
W czasie webinarium omawialiśmy trzy tematy:
Dobre praktyki w działaniu radu uczelni (przyjęty przez KRASP dodatek nr 2 do Kodeksu Dobrych Praktyk w Szkołach Wyższych, przewidywany do publikacji w listopadzie 2022r.), który przedstawiał prof. Jerzy Woźnicki, Prezes Fundacji Rektorów Polskich (prezentacja dostępna jako plik pdf)
Trzecia Misja Uczelni – o co chodzi?, który przedstawiał Krzysztof Maternicki – członek Rady Koordynacyjnej Porozumienia Akademickich Centrów Transferów Technologii, pracownik Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW (prezentacja dostępna jako plik pdf)
Instrumenty finansowe wspierające współpracę nauki i biznesu: cz. I – kredyt technologiczny, który przedstawił Arkadiusz Lewicki, Dyrektor Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Instrumentów Finansowych Programów UE (w czasie webinarium szerzej została omówiona prezentacja dotycząca kredytu technologicznego – dostępna jako plik pdf, natomiast szersza prezentacja obejmująca także inne instrumenty została tylko zasygnalizowana w trakcie webinarium, ale jest zgodnie z obietnicą Pana Dyrektora, dostępna tutaj jako plik pdf).
Dostępne jest nagranie ze spotkania: kilknięcie na obrazie poniżej uruchomi odtwarzanie w przeglądarce. Można także kliknąć prawym klawiszem myszy na ten link i wybrać „zapisz jako”, żeby zapisać plik wideo na własnym dysku i wygodniej odtwarzać.
01.06.2022 o 14:30 odbyło się webinarium poświęcone zagadnieniu: Rola uczelni, także kierunków o profilach humanistycznym oraz artystycznym w kształtowaniu zaangażowania społecznego na rzecz polityki zrównoważonego rozwoju oraz wdrażania programu Zielonej transformacji. Notatka ze spotkania dostępna jest w pliku pdf.
W temat wprowadzili nas:
Pani Magdalena Sroka, Przewodnicząca Rady Uczelni Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Menedżerka kultury, praktyk i ekspert zagadnień związanych z organizacją życia kulturalnego, w latach 2010–2015 wiceprezydent Krakowa ds. kultury i promocji miasta, w latach 2015–2017 dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Obecnie CEO Alvernia Planet – centrum działalności kulturalnej w Nieporazie w gminie Alwernia oraz nowoczesna wytwórnia filmowa prowadząca produkcję z udziałem rozszerzonej rzeczywistości (wypowiedź w poniższym nagraniu ok.00:10:00, prezentacja w pliku pdf).
Prof. dr hab. Joanna Wibig, kieruje Katedrą Meteorologii i Klimatologii Uniwersytetu Łódzkiego; jest geofizykiem. Zajmuje się m.in. cyrkulacyjnymi czynnikami zmian klimatu oraz ekstremalnymi zjawiskami meteorologicznymi. Aktywnie działa na rzecz budowy świadomości na rzecz klimatu, kształtuje programy dydaktyczne oraz jest cenionym pedagogiem, zarówno przez studentów jak i klimatologów z uczelni w całym kraju. Sygnatariusz apelu naukowców z kwietnia 2022 roku: „Sorry, nie taki mamy klimat!” (wypowiedź w poniższym nagraniu ok.00:35:00, prezentacja w pliku pdf)
Profesor Politechniki Białostockiej, dr hab. inż. Maciej Zajkowski, Kierownik Katedry Elektroenergetyki, Fotoniki i Techniki Świetlnej na Wydziale Elektrycznym PB. Kształci studentów w zakresie systemów odnawialnych źródeł energii, w szczególności energetyki słonecznej. Jest specjalistą w zakresie oświetlenia, optoelektroniki i efektywności energetycznej. Od prawie 20 lat związany z branżą OZE: projektuje instalacje fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, instalacje pomp ciepła. Jest kierownikiem projektów B+R, ekspertem w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju w zakresie programu „Szybka ścieżka” oraz „BRIDGE Alfa”. Uczestniczy w projektach inno-eko oraz naukowych min. z Instytutem Ochrony Środowiska i NFOŚiGW. (wypowiedź w poniższym nagraniu ok.00:53:45, prezentacja w pliku pdf)
Nagranie ze spotkania: kilknięcie na obrazie poniżej uruchomi odtwarzanie w przeglądarce. Można także kliknąć prawym klawiszem myszy na ten link i wybrać „zapisz jako”, żeby zapisać plik wideo na własnym dysku i wygodniej odtwarzać).
13.04.2022 o 14:00 odbyło się kolejne webinarium OWRU na platformie Webex.
Omawialiśmy temat: „Potrzeby rynku pracy wyzwaniem dla programów kształcenia uczelni. Jak badać te potrzeby, zarówno w zakresie wiedzy i umiejętności, ale także kompetencji miękkich? Diversity & Inclusion – czy uczelnie są wystarczająco przygotowane do spełnienia potrzeb współczesnego pracodawcy?”.
W temat wprowadzili nas Monika Kołodziejczyk, Dyrektor HR w Saint-Gobain w Polsce (prezentacja ok. 00:07:30 nagrania, plik .pdf z prezentacji), Wiktor Doktór, prezes Fundacji Pro Progressio i redaktor naczelny Outsourcing&More (prezentacja ok. 00:22:30 nagrania) oraz Mariola Szymańska, Animatorka Sektorowej Rady ds. Kompetencji Sektora Bankowego (wypowiedź ok. 00:35:00 nagrania).
Nagranie ze spotkania: kilknięcie na obrazie poniżej uruchomi odtwarzanie w przeglądarce. Można także kliknąć prawym klawiszem myszy na ten link i wybrać „zapisz jako”, żeby zapisać plik wideo na własnym dysku i wygodniej odtwarzać).
16.03.2022 odbyło się kolejne „tradycyjne” webinarium OWRU na platformie Webex. Poświęcone było Partnerstwu Publiczno-Prywatnemu.
Naszymi prelegentami byli prof. Janusz Janeczek (ok. 00:10:00 nagrania) oraz panowie Piotr Uszok (ok. 00:23:30) i Bartosz Mysiorski (ok. 00:40:15). Dodatkowe informacje o prelegentach i o przebiegu wydarzenia są w notatce z webinarium.
Prezentacje udostępniamy w plikach pdf: prezentacja Pana Przewodniczącego Piotra Uszoka oraz prezentacja Pana Prezesa Bartosza Mysiorskiego. Po prezentacjach odbyła się dyskusja, w której dłuższe wypowiedzi i komentarze wygłosili m.in. Pani Lilianna Bogusz (ok. 01:02:15), Pan Sebastian Rynkowski (ok. 01:12:30) i prof. Dariusz Rott (ok. 01:15:30) oraz nasi Prelegenci i przewodniczący spotkania, Pan Krzysztof Pietraszkiewicz. Zachęcamy do zapoznania się z nagraniem (poniżej).
Nagranie ze spotkania: kilknięcie na obrazie poniżej uruchomi odtwarzanie w przeglądarce. Można także kliknąć prawym klawiszem myszy na ten link i wybrać „zapisz jako”, żeby zapisać plik wideo na własnym dysku i wygodniej odtwarzać).
W dniach 16-17.02.2022 odbyło się 4.Forum Akademicko-Gospodarcze, które w dużej części było poświęcone zagadnieniom istotnym dla Rad uczelni. Materiały i nagrania z Forum dostępne są na naszych stronach. A tydzień po forum, 22.02.2022, w ramach Klubu Polska 2025+ zajęliśmy się bieżącymi wyzwaniami dla uczelni.
23.11.2021 odbyło się webinarium OWRU, którego głównym tematem była ocenia działania Rad Uczelni w oczach Rektorów oraz analiza pierwszych 3 lat działania Rad, ze wskazaniem pomysłów na zmiany lub doprecyzowanie zapisów w ustawie 2.0. Notatkę ze spotkania udostępniamy w pliku pdf.
Naszymi prelegentami byli prof. dr hab. Dariusz Rott – jako materiał pomocniczy udostępniliśmy Państwu (do użytku wewnętrznego) tekst artykułu z bieżącego numeru Forum Akademickiego (udostępniamy go uczestnikom spotkań OWRU w uzgodnieniu z redakcją Forum Akademickiego) i prof. dr hab. Dominik Antonowicz, którego prezentację udostępnimy w pliku pdf.
Nagranie ze spotkania: kilknięcie na obrazie poniżej uruchomi odtwarzanie w przeglądarce. Można także kliknąć prawym klawiszem myszy na ten link i wybrać „zapisz jako”, żeby zapisać plik wideo na własnym dysku i wygodniej odtwarzać).
Webinarium Ośrodka w dniu 27.10.2021r. o g.14:00 poświęcone było zagadnieniu: Centra transferu wiedzy i technologii – oczekiwania uczelni a biznes. Jakie są wzajemne relacje?
Prezentacje wprowadzające do dyskusji przedstawili:
dr n.med. Bartłomiej Grobelski — dyrektor Dyrektor Centrum Innowacji I Transferu Technologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (prezentacja w pdf);
Wioletta Ostrowska — Broker innowacji w Centrum Transferu Wiedzy i Technologii UMCS w Lublinie (prezentacja w pdf);
Rafał Komar — Naczelnik Wydział Projektów z zakresu Innowacji Departament Innowacji i Rozwoju MEiN (prezentacja w pdf).
Nagranie ze spotkania: kilknięcie na obrazie poniżej uruchomi odtwarzanie w przeglądarce. Można także kliknąć prawym klawiszem myszy na ten link i wybrać „zapisz jako”, żeby zapisać plik wideo na własnym dysku i wygodniej odtwarzać).
Orientacyjna zawartość nagrania
00:00 Prezentacja CIiTT UM w Łodzi (Bartłomiej Grobelski)
00:09 Prezentacja CTWiT UMCS w Lublinie (Wioletta Ostrowska)
00:29 Prezentacja Programu Inkubator 4.0 (Rafał Komar)
01:01 Podsumowanie, najbliższe plany i informacje oraz zamknięcie webinarium (Krzysztof Pietraszkiewicz)
Webinarium Ośrodka w dniu 29.09.2021r. o g.14:30 poświęcone było zagadnieniu: Zasady ewaluacji uczelni oraz pracy badawczej i twórczej – czy jesteśmy na właściwej ścieżce w świetle międzynarodowych kryteriów oraz potrzeb polskiej gospodarki?
Prezentacje wprowadzające do dyskusji przedstawili:
Profesor dr hab. inż. Błażej Skoczeń — Politechnika Krakowska, Przewodniczący Komisji Ewaluacji Nauki (prezentacja w pdf);
Waldemar Siwiński — Prezes Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”, Wiceprezydent IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence (prezentacja w pdf).
Notatka ze spotkania dostępna jest w pliku pdf.
Nagranie ze spotkania: kilknięcie na obrazie poniżej uruchomi odtwarzanie w przeglądarce. Można także kliknąć prawym klawiszem myszy na ten link i wybrać „zapisz jako”, żeby zapisać plik wideo na własnym dysku i wygodniej odtwarzać).
Orientacyjna zawartość nagrania
00:00:00 Powitania nieformalne – fragment, otwarcie webinarium – Prezes Krzysztof Pietraszkiewicz
00:06:30 Prezentacja Profesora Błażeja Skoczenia
00:40:10 Dyskusja
00:51:35 Prezentacja Prezesa Waldemara Siwińskiego
01:17:15 Dyskusja
01:29:45 Podziękowania, podsumowanie, najbliższe plany i informacje oraz zamknięcie webinarium – Prezes Krzysztof Pietraszkiewicz
12.07.2021r. odbyło się spotkanie Ośrodka Współpracy Rad Uczelni z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, poświęcone zagadnieniom szczególnie istotnym dla uczelni artystycznych lub kształcących na kierunkach artystycznych. Robocza wersja notatki ze spotkania jest dostępna w pliku pdf. Będziemy wdzięczni za ew. uwagi/poprawki/uzupełnienia. Poniżej udostępniamy nagranie ze spotkania.
Kwestie kryteriów ewaluacji w uczelniach artystycznych wstępnie omówił Profesor Jacek Staszewski – ASP Warszawa, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (od ok. 00:06:20 w nagraniu). Temat oceny dorobku naukowego artystów sztuk wykonawczych, w tym przede wszystkim muzyków, w kontekście zdobywania stopni i tytułów naukowych, a także oceny uczelni przybliżył Profesor Andrzej Kosendiak – Akademia Muzyczna Wrocław, dyrektor Narodowego Forum Muzyki, członek rady Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (od ok. 00:20:55 w nagraniu).
Po tych krótkich wystąpieniach wprowadzających wywiązała się ciekawa i wielowątkowa dyskusja od ok. 00:34:05 w nagraniu). Nagranie sugerujemy zapisać na swoim urządzeniu (prawoklik na tym linku i „zapisz jako”) i odtwarzać lokalnie. Można też kliknąć na poniższy obrazek i odtworzyć w przeglądarce.
22.06.2021r. odbyło się webinarium Ośrodka. Dostępna jest notatka w pliku pfd oraz (niżej) nagranie ze spotkania.
Program spotkania:
1) Otwarcie: Krzysztof Pietraszkiewicz, Prezes PFAG;
2) Strategie ochrony własności intelektualnej w uczelniach: Edyta Demby-Siwek, Prezes Urzędu Patentowego RP (prezentacja w pliku pdf);
3) Uczelniane Centra Transferu Technologii – praktyczny przykład monetyzacji własności intelektualnej: dr Jacek Firlej, Dyrektor Wrocławskiego Centrum Transferu Technologii (prezentacja w pliku pdf);
4) Prerogatywy rad uczelni w świetle obecnych regulacji – Misja rady uczelni i uwarunkowania jej realizacji: prof. Jerzy Woźnicki, Prezes Fundacji Rektorów Polskich (prezentacja w pliku pdf);
5) Informacje i komunikaty;
Nagranie ze spotkania: kilknięcie na obrazie poniżej uruchomi odtwarzanie w przeglądarce. Można także kliknąć prawym klawiszem myszy na ten link i wybrać „zapisz jako”, żeby zapisać plik wideo na własnym dysku i wygodniej odtwarzać).
Orientacyjna zawartość nagrania
00:00:00 Powitania nieformalne – fragment
00:00:55 Otwarcie webinarium – Prezes Krzysztof Pietraszkiewicz
00:04:35 Prezentacja Prezes Edyty Demby-Siwek
00:43:55 Prezentacja Dyrektora Jacka Firleja
01:18:55 Prezentacja Prezesa Jerzego Woźnickiego
01:59:20 Podsumowanie, najbliższe plany i informacje oraz zamknięcie webinarium – Prezes Krzysztof Pietraszkiewicz
26.05.2021r. odbyło się webinarium Ośrodka. Dostępna jest notatka w pliku pdf.
Zrealizowany program spotkania:
1) Otwarcie: Krzysztof Pietraszkiewicz, Prezes PFAG;
2) Dobre praktyki w analizie sprawozdań finansowych: Barbara Misterska-Dragan, Prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów;
3) Krajowe Klastry Kluczowe – praktyczny przykład skutecznej współpracy nauka – biznes: Sebastian Rynkiewicz, Prezes Klastra Obróbki Metali (prezentacja w pliku pdf);
4) Studenci w dobie pandemii COVID-19: Mateusz Grochowski, Przewodniczący Parlamentu Studentów RP (prezentacja w pliku pdf) i Michał Polak, Wiceprezes Warszawskiego Instytutu Bankowości (prezentacja w pliku pdf);
5) Informacje i komunikaty;
Nagranie ze spotkania: kilknięcie na obrazie poniżej uruchomi odtwarzanie w przeglądarce. Można także kliknąć prawym klawiszem myszy na ten link i wybrać „zapisz jako”, żeby zapisać plik wideo na własnym dysku i wygodniej odtwarzać).
Orientacyjna zawartość nagrania
00:00:00 Powitania nieformalne – fragment
00:02:40 Informacja Profesora Jerzego Woźnickiego o książce Rady uczelni: regulacje i dobre praktyki – książka jest także dostępna w jako plik pdf bezpośrednio na stronie Wydawnictwa UMK
00:05:10 Otwarcie webinarium – Prezes Krzysztof Pietraszkiewicz
00:09:30 Wypowiedź Prezes Barbary Misterskiej-Dragan na temat dobrych praktyk w analizie sprawozdań finansowych oraz (00:40:55) pytania i komentarze do tej wypowiedzi
00:54:30 Prezentacja Prezesa Sebastiana Rynkiewicza
01:24:30 Prezentacja Przewodniczącego Mateusza Grochowskiego
01:38:05 Prezentacja Prezesa Michała Polaka
01:51:05 Podsumowanie, najbliższe planu i informacje oraz zamknięcie webinarium – Prezes Krzysztof Pietraszkiewicz
28.04.2021r. odbyło się webinarium Ośrodka, w którym wzięło udział ponad 170 osób z niemal 90 uczelni. Notatka ze spotkania w pliku pdf
Program webinarium:
1) Otwarcie – Krzysztof Pietraszkiewicz, Prezes PFAG;
2) Europejskie uniwersytety wobec obecnych i przyszłych wyzwań: prof. dr hab. Wiesław Banyś, Przewodniczący Zespołu Bolońskiego KRASP (prezentacja w pliku pdf) (ok. 00:06:45 w poniższym nagraniu);
3) Informacja o stanowisku Rady Przedsiębiorczości – Polska droga do Gospodarki 4.0: Bartłomiej Nocoń, Dyrektor Zespołu Systemów Płatniczych i Bankowości Elektronicznej ZBP (stanowisko Rady – plik pdf i prezentacja – plik pdf); (ok. 00:55:35 w poniższym nagraniu);
4) Zasady kształtowania systemu wynagrodzeń Rektorów – algorytmy: Marcin Czaja, Dyrektor Departamentu Szkolnictwa Wyższego MEiN (prezentacja w pliku pdf); (ok. 01:14:50 w poniższym nagraniu);
5) Informacje i komunikaty;
6) Krótkie podsumowanie: Wojciech Murdzek – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki. (ok. 01:38:50 w poniższym nagraniu);
Nagranie ze spotkania – kilknięcie na obrazie poniżej uruchomi odtwarzanie w przeglądarce. Można także kliknąć prawym klawiszem myszy na ten link i wybrać „zapisz jako”, żeby zapisać plik wideo na własnym dysku i wygodniej odtwarzać).
Materiały po webinarium OWRU 24.03.2021r.
Zrealizowany program webinarium
- otwarcie – Krzysztof Pietraszkiewicz, Prezes PFAG;
- krótkie wystąpienie Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, Wojciecha Murdzka;
- stanowisko Komitetu Polityki Naukowej w sprawie problemu współpracy jednostek naukowych i przedsiębiorców w procesach innowacyjności – Prof. dr hab. Anna Chełmońska-Soyta, Przewodnicząca KPN;
- możliwości skutecznej współpracy przedsiębiorstw z uczelniami – Krzysztof Kurowski, Dyrektor ds. projektów strategicznych R&D grupy Polpharma;
- refleksje po 3. Forum Akademicko-Gospodarczym Mariusz Wyżycki, Sekretarz OWRU
- podsumowanie i zamknięcie spotkania Krzysztof Pietraszkiewicz, Prezes PFAG.
Materiały po webinarium:
Notatka z webinarium plik pdf do pobrania
Prezentacja Prof. Anny Chełmońskiej-Soyty plik pdf do pobrania
Wnioski z trzeciej sesji 3.Forum Akademicko-Gospodarczego plik pfd do pobrania
Nagranie z webinarium (duży plik ok 500 MB – być może warto go pobrać na dysk lokalny (prawoklik na linku i „zapisz jako”) i oglądać po pobraniu plik mp4
Orientacyjna zawartość nagrania
00:00:00 Powitania nieformalne – fragment
00:00:25 Otwarcie webinarium – Prezes PFAG Krzysztof Pietraszkiewicz
00:07:25 Wypowiedź Wojciecha Murdzka, Sekretarza Stanu w MEN oraz pytania i komentarze zgłaszane na bieżąco
00:47:30 Prezentacja Prof. dr hab. Anna Chełmońskiej-Soyty, Przewodniczącej Komitetu Polityki Naukowej (plik pdf do pobrania)
01:05:15 Wystąpienie Krzysztofa Kurowskiego, Dyrektora ds. projektów strategicznych R&D grupy Polpharma oraz komentarz Ministra Wojciecha Murdzka
01:34:00 Rekomendacje 3. Forum Akademicko-Gospodarczego – Dr Mariusz Wyżycki, Sekretarz OWRU
01:39:15 Pytania i komentarze końcowe oraz zamknięcie webinarium przez Prezesa Krzysztofa Pietraszkiewicza
01:45:10 nieformalne pożegnania (fragment)
Materiały po webinarium OWRU 03.02.2021r.
W webinarium wzięło udział ponad 250 osób z niemal 80 uczelni. Bardzo dziękujemy za tak znakomitą frekwencję.
Bardzo dziękujemy tym z Państwa, którzy brali udział w grupach kilkuosobowych wykorzystując jedno łącze, co pozwoliło odciążyć serwer webinarium.
Notatka z webinarium (plik pdf do pobrania)
Kliknięcie na poniższym zdjęciu odtworzy nagranie z prezentacji w nowym oknie. Ale zanim to Państwo zrobią, proponujemy zapoznać się z innymi możliwościami przedstawionymi niżej.
- Prezentacja prof. Jerzego Woźnickiego z webinarium 03.02.2021r. plik_pdf do pobrania
- Prezentacja dr Marcina Dąbrowskiego z webinarium 03.02.2021r. plik_pdf do pobrania
- Nagranie z webinarium. Być może zamiast oglądania w przeglądarce lepiej go pobrać na dysk lokalny do oglądania – prawoklik na linku do filmu w formacie mp4 (duży plik, ok. 500 MB) i „zapisz link jako”. Kliknięcie na linku lewym przyciskiem myszy spowoduje otwarcie w nowym oknie.
Orientacyjna zawartość nagrania:
00:00:00 powitania nieformalne
00:04:00 otwarcie webinarium – Prezes PFAG Krzysztof Pietraszkiewicz
00:12:00 Wypowiedź Prof. Arkadiusza Mężyka, Przewodniczącego KRASP
00:27:30 Wypowiedź Dr Anny Budzanowskiej, Podsekretarza Stanu w MEN
00:40:00 Wystąpienie Prof. Jerzego Woźnickiego
01:12:00 Pierwsza sesja pytań – w tym Minister Anna Budzanowska i Dyrektor Marcin Czaja z MEN
01:22:00 Wystąpienie Dr Marcina Dąbrowskiego
01:44:00 Pytania końcowe i podsumowanie – Prezes Krzysztof Pietraszkiewicz, Prof. Arkadiusz Mężyk
01:52:00 nieformalne pożegnania
Podgląd na miejscu, wewnątrz okna przeglądarki: kliknij na poniższy obraz ze slajdem tytułowym:
Starsze materiały
- Program webinarium 03.02.2021r. plik pdf do pobrania
- Informacja o genezie Ośrodka plik pdf do pobrania
- Prezentacja prof. Jerzego Woźnickiego z webinarium 23.10.2020r. plik_pdf do pobrania
Partnerzy
Ośrodka Współpracy Rad Uczelni
Najnowsze komentarze